اجتماعی

همکاری 188 آموزشگاه در طرح مدارس همدل

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:188 مدرسه غیر انتفاعی و هیئت امنایی در استان زنجان در قالب طرح مدارس همدل با کمیته امداد همکاری دارند و بر اساس آمارهای موجود در این بخش 517 نفر از دانش آموزان تحت حمایت این نهاد در این مدارس شاغل به تحصیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،روح اله صالحی با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی کمیته امداد در بخش های مختلف و حمایت از دانش‌آموزان تحت حمایت اظهار کرد: اجرای طرح مدارس همدل با هدف گسترش و تامین همه‌ جانبه عدالت آموزشی و تربیتی با همکاری کمیته امداد و آموزش‌ و پرورش از برنامه های این نهاد بوده و به ‌واسطه آن دانش‌آموزان مستعد تحت حمایت کمیته امداد، از خدمات آموزشی مدارس هیات امنایی و غیردولتی به صورت رایگان بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: طرح ملی مدارس همدل با رویکرد زمینه‌سازی برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان مستعد و نیازمند تحت حمایت که دارای انگیزه بالای علمی هستند با نگاه انسان‌دوستانه و خیرخواهانه و با همکاری آموزش‌ و پرورش و کمیته امداد استان زنجان در حال اجرا است.

صالحی با اشاره به اینکه 188 مدرسه غیر انتفاعی و هیئت امنایی در قالب طرح مدارس همدل با کمیته امداد همکاری دارند، گفت: تعداد دانش‌آموزان بهره‌مند از خدمات این طرح 517 دانش آموز مستعد است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان اضافه کرد: ترویج فرهنگ خیر و احسان، بسترسازی مناسب برای تقویت بنیه علمی دانش آموزان تحت حمایت وگسترش همه جانبه عدالت آموزشی و تربیتی از جمله اهداف اجرای طرح مدارس همدل است.

وی گفت: طرح مدارس همدل بستر مناسبی برای حمایت تحصیلی از دانش آموزان نیازمند است که در آن، دانش‌آموزان مشمول، بدون پرداخت شهریه در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل می‌شوند.

صالحی اضافه کرد: این طرح با معاضدت اداره کل آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی جاری نیز با جدیت دنبال می‌شود و دانش‌آموزان مستعد با همکاری کمیته امداد و مدیران مدارس شناسایی و جذب مدارس هیات امنایی و غیرانتفاعی می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟