آخرین اخباراجتماعی

کمبود دارو یک مشکل کشوری است و مختص زنجان نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه کمبود دارو یک مشکل کشوری است که زنجان هم متاثر از این مشکل است، گفت: مسئولان با برگزاری جلسات مورد نیاز، مانع خروج سهمیه اختصاصی دارو از استان شده و حتی مایحتاج استان هم پیش‌خرید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،حسن بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن گرامیداشت هفته سلامت با اشاره به اینکه پروژه سوانح و سوختگی به مرحله لغو پیمان رسیده بود، اظهار داشت:با پیگیری‌های انجام شده اکنون 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیگیر تأمین تجهیزات هستیم و در چند ماه آینده افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه حوزه عمرانی دانشگاه در سه‌ ماهه 1400، 40 پروژه عمرانی را در شهرستان‌های استان زنجان به بهره‌برداری رساند تصریح کرد: در سال 1401, به ارزش 200 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به طرح پزشک خانواده، گفت:این طرح در شهرستان خدابنده به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود و تا پایان شهریور ماه سال جاری شهرهای بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف از اجرای طرح پزشک خانواده دسترسی عادلانه همه مردم به سلامت است، عنوان کرد:جلوگیری از مراجعات مازاد و غیر ضروری به بیمارستان که موجب هزینه درمان بالا می‌شود از دیگر اهداف مهم این طرح نیز می باشد.

بختیاری با تاکید بر اهمیت بحران پیشرو سالمندی جمعیت در کشور، و ضرورت اجرای برنامه های فرزندآوری، گفت: در کنار اجرای برنامه های جوانی جمعیت توجه به سلامت سالمندان به عنوان جمعیت مهم و سرمایه های اجتماعی کشور حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به پروژه ” رجبعلی مقدم ” با قدمت 37سال در شهر زنجان اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام گرفته این پروژه نیز بالای 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با حمایت های انجام گرفته به سرانجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این واحد دانشگاهی بیش از 10هزار نیروی انسانی دارد که ساماندهی و افزایش بهره وری را مورد توجه قرار داده است، گفت: در زمان حاضر یک دستگاه سنگ شکن در بخش خصوصی خدمت رسانی می کند و با پیگیری انجام شده از پنج دستگاه از این نوع که وارد کشور خواهد شد، یک دستگاه به زنجان اختصاص دارد.

بختیاری افزود: دستگاه سی تی آنژیوگرافی 256 اسلایس با تکنولوژی بالا نیز خریداری شده که امیدواریم در سال جاری با ورود به کشور خدمت رسانی در این بخش نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تامین سی تی اسکن بیمارستان خدابنده نهایی شده و این مهم پیگیری خواهد شد، گفت: اولویت دیگر خرید دستگاه ام آر آی این شهرستان است که از اهمیت زیادی برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: با کارهای انجام گرفته مجوز 13رشته تحصیلی در مقاطع مختلف اخذ شده است و خوشبختانه با پیگیری ها رشته دکترای روانشناسی بالینی نیز به این واحد دانشگاهی تدریس خواهد شد.

بختیاری با بیان اینکه گرفتن زیرمیزی یک پدیده نامیمون رایج محسوب می‌شود، که مختص کشور ما هم نیست، ادامه داد: برای پیشگیری از این موارد اقداماتی انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اینکه پدیده مهاجرت آن قدر که در رسانه‌ها می‌آید رایج نیست، ادامه داد: در این باره کشورهای دیگر جاذبه‌هایی دارند که ارائه می‌شود که برای علاقه‌مندان به مهاجرت جذاب باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟