اجتماعی

10 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در زنجان ایجاد می شود

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۰ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در محورهای استان خبر داد و گفت: در هفته هلال احمر، یک پایگاه در محور دندی افتتاح و دو پایگاه در محور زنجان به تبریز کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،حکمت‌اله هاشمی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه رسانه در تبیین وظایف و اهداف ارگان‌ها از جمله هلال احمر نقش ایفا می‌کند، اظهار کرد: رسانه‌ها در واقع تکمیل کننده فعالیت‌های هلال آنهم بی‌منت و به صورت متعهدانه هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با تشریح برنامه‌‌های تحول‌گرایانه هلال که با هدف اثرگذاری بیشتر تدوین شده است، افزود: این برنامه‌ها به صورت خلاقانه در امور پیشگیری و بر اساس آمایش سرزمینی پیش‌بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه آمایش سرزمینی بر اساس انسان، فعالیت و فضا طراحی شده است، تصریح کرد: داشتن آمادگی، دادن آگاهی، شناسایی و توانمند کردن جامعه از اهداف آمایش سرزمینی است.

هاشمی هلال احمر را رابط بین نیاز و نیازمندان دانست و ادامه داد: به‌روزرسانی تجهیزات بر اساس علم روز و بومی سازی تجهیزات هم در دستور کار قرار دارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی آنهم نیروی انسانی مهارت و تخصص محور در هلال احمر گفت: با فراهم شدن نیروی انسانی و تجهیزات البته با ملاحظات مورد نیاز، می‌توان در حداقل زمان به نیازها پاسخگو بود.

وی به انجام مطالعات مربوط به مخاطرات استان برای ایجاد تحول در حوزه امداد و نجات هلال احمر اشاره و تصریح کرد: این اقدام در راستای طراحی متناسب با هر مخاطره عملیاتی شده است.

هاشمی تاکید کرد: بعد از انجام مطالعات مخاطره پذیری نقشه مخاطره‌پذیری تهیه و طرح امدادرسانی استاندارد تعریف خواهد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: تهیه نقشه خطرپذیری منجر به پدید آمدن ادبیات مشترک در بین دستگاه‌های اجرایی و طرح عملیاتی به هنگام وقوع حادثه با هدف کاهش تلفات و آسیب‌پذیری است.

وی از برنامه‌ریزی برای ایجاد ۱۰ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در محورهای استان خبر داد و گفت: در هفته هلال احمر، یک پایگاه در محور دندی افتتاح و دو پایگاه در محور زنجان به تبریز کلنگ‌زنی می‌شود.

هاشمی رهاسازی و انتقال مصدوم را از وظایف هلال احمر در حوادث جاده‌ای عنوان و تصریح کرد: هلال احمر ۷۵ مصدوم را منتقل و ۵۴ مورد عملیات رهاسازی انجام داده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه هلال احمر برای کاهش تلفات جاده‌ای محل اسکان برای رانندگان تدارک دیده است، ادامه داد: هلال احمر ارائه آموزش‌های تخصصی و عمومی را هم در دستور کار قرار دارد.

هاشمی با قابل قبول دانستن تجهیزات هلال احمر استان نسبت به کشور افزود: تلاش می‌شود درمانگاه هلال به درمانگاه تخصصی و همچنین داروخانه هم به داروخانه تک نسخه‌ای ارتقا یابد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: در ۶ ماه آینده یک برنانه تحولی با پیوست کم هزینه بودن و تاثیرگذاری طراحی و اجرا می‌شود که انجام آن نیازمند کار گروهی است.

وی به بازنشستگی نیروهای تخصصی هلال احمر استان اشاره و تصریح کرد: حضور داوطلبانه این نیروها در مرکز توانبخشی، مانع تعطیلی این مرکز شد که در کنار آن نیروهای جوان هم آموزش می‌بینند، هر چند ای کاش آموزش نیرو ها از سال‌های قبل مد نظر قرار می‌گرفت.

هاشمی سهم هلال احمر استان از جذب ۲ هزار نیرو در هلال احمر را ۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: یکی از این نیروها از بانوان با درجه ایثار است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان از اخذ مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی در مرکز شمال‌غرب خبر داد و گفت: این دوره‌ها با بودجه کشوری برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟