آخرین اخبارورزشی

2 شمشیرباز زنجانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

رئیس هیات شمشیربازی استان زنجان گفت: "محمد اسماعیلی" و "امیر خلفی فرد" پس از درخشش در مسابقات شمشیربازی به اردوی تیم ملی اسلحه اپه در رده سنی بزرگسالان دعوت شدند. 

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین، حامد افشاری از دعوت شدن دو شمشیر باز زنجانی به اردوی تیم ملی خبر داد و اظهار داشت:”محمد اسماعیلی” و “امیر خلفی فرد” پس از درخشش در مسابقات شمشیربازی به اردوی تیم ملی اسلحه اپه در رده سنی بزرگسالان دعوت شدند.

وی با بیان اینکه هشت ورزشکار برجسته کشور به اردوی تیم ملی شمشیربازی در اسلحه اپه دعوت شدند که نام 2 ورزشکار زنجانی نیز در این جمع به چشم می خورد تصریح کرد: امکان اعزام برترین های این اردو به مسابقات آسیایی هانگژوی چین در صورت موافقت کمیته ملی المپیک وجود دارد.

افشاری ادامه داد: در صورت موافقت، چهار ورزشکار از این اردو به مسابقات آسیایی اعزام می شوند که به طور حتم “اسماعیلی” از زنجان جزو این افراد و از شانس های کسب سهمیه است.

رئیس هیات شمشیر بازی استان زنجان اظهار داشت: امیدواریم “خلفی فرد ” دیگر ورزشکار زنجانی در اردوی تیم ملی به خوبی بدرخشد و با انتخاب او، زنجان سهمیه 50 درصدی این اعزام را کسب کند.

وی همچنین به مشکل تامین تجهیزات شمشیربازی اشاره کرد و گفت: اقلام مورد نیاز این رشته بیشتر وارداتی و گرانقیمت است و از طرفی نوسانات نرخ ارز نیز بر معضلات این رشته می افزاید.

افشاری با بیان اینکه شمشیربازی جزو رشته های آمایشی محسوب می شود، گفت: این رشته مدال آور است و در رخدادهای مهم ورزشی همانند المپیک نمود بیشتری دارد.

به گفته رییس هیات شمشیربازی استان زنجان اردوی تیم ملی اپه بزرگسالان از 11 تا 18 اردیبهشت در تهران برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟