فناوری اطلاعات

افتتاح راه اندازی پروژه فیبر نوری مسکن ملی برکت زنجان

مدیر مخابرات منطقه زنجان گفت: با تلاش و همت مخابرات استان زنجان پروژه فیبرنوری برکت با اعتبار دو میلیارد تومانی امروز راه‌اندازی می‌شود و این پروژه در قالب پروژه نجما "نهضت جهادی مخابرات" فیبر نوری منطقه زنجان است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،حبیب‌الله شبستانی در مراسم افتتاح پروژه فیبرنوری مسکن ملی برکت زنجان، اظهار داشت: اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه در حدود 2 میلیارد تومان است و این پروژه در قالب پروژه نجما (نهضت جهادی مخابرات) فیبرنوری منطقه زنجان است.

وی با بیان اینکه پروژه نجما در سطح کشور اجرایی می‌شود، افزود: مقرر شده تا آخر سال 1403در حدود 7 میلیون پورت نوری توسط مخابرات استان‌ها واگذار شود.

مدیر مخابرات منطقه زنجان با بیان اینکه علاوه بر پروژه برکت که 800واحد است و منطقه مخابرات زنجان می‌تواند سرویس ارائه دهد، گفت: در کوی رضاییه نیز در حدود 400واحد آماده بهره‌برداری است و در فاز 6 گلشهر نیز تا آخر این ماه حدود 800واحد پشتیبانی اینترنت و تلفن ثابت در بستر فیبر نوری خواهد شد.

وی با اشاره به مزیت فیبر نوری نسبت به سیم مسی گفت: پهنای باند در فیبر نوری به مقدار بیشتری پشتیبانی می‌شود و مشترکان می‌توانند اینترنت را بالاتر از سرعت 50 یا 100مگابیت بر ثانیه دریافت کنند.

شبستانی با بیان اینکه فیبر نوری زیربنای اقتصاد دیجیتال کسب و کارهای الکترونیکی است، تصریح کرد: تا پایان سال 1403باید به همه منازل و سازمان‌ها فیبررسانی انجام شود با این وجود تا حال حاضر حدود 70درصد از ادارات استان فیبررسانی شده است و تا پایان سال بعد تمام ادارات و سازمان‌ها به فیبر نوری مجهز خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا