اقتصادی

شیب نزولی نرخ بیکاری در استان زنجان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه امسال ایجاد ۱۶ هزار شغل در استان هدفگذاری شده است، گفت: تحقق این هدفگذاری از راه های مختلفی مثل پرداخت تسهیلات اشتغال تبصره ۱۸ و تسهیلات مساغل خانگی، بهبود محیط کسب و کار و تسهیل صدور مجوزها دنبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،طیب جعفری با بیان اینکه تا نیمه نخست سال جاری بیش از 50 درصد هدفگذاری اشتغال در استان محقق شده است، ‌اظهار داشت: انتظار می رود تا پایان سال مجموع عملکرد استان در این زمینه همچون سال گذشته بیش از میزان هدفگذاری باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، این استان در شاخص های بازار کار از جمله پایین بودن نرخ بیکاری، نرخ مشارکت اقتصادی و نسبت اشتغال رتبه برتر کشور را به دست آورده است.

جعفری افزود: بر اساس این گزارش، استان زنجان طی بهار امسال در نرخ مشارکت اقتصادی با میزان 50.9 درصد در صدر استان های کشور قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در دولت سیزدهم با توجه به احیای واحدهای راکد همچنین پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، نرخ بیکاری در استان شیب نزولی به خود گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا