اقتصادی

صدور پروانه بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در روستای تهم

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از صدور پروانه بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در روستای تهم شهرستان زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،داود آبیان اظهار داشت: در راستای توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این شهرستان، پروانه بهره‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در روستای تهم شهرستان زنجان صادر شد. این اقامتگاه با سرمایه‌گذاری حدود 40 میلیارد ریال و تسهیلات بانکی به مبلغ 3 میلیارد و 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید این اقامتگاه برای 8نفر ظرفیت اقامتی و دو نفر اشتغالزایی دارد.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان توسعه صنعت گردشگری در قالب گسترش روستاهای مستعد برای بوم گردی را یکی از برنامه‌های اولویت‌دار میراث فرهنگی زنجان دانست و اظهار داشت: توسعه بوم گردی می‌تواند با معرفی گسترده به یکی از منابع مهم درآمدی و افزایش قدرت اقتصادی منطقه تبدیل شود.

وی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و جاذبه‌های گردشگری طبیعی استان زنجان یکی از مطالبه‌های مهم گردشگران، تجربه زندگی سنتی روستایی است که در این راستا توسعه بوم گردی در اولویت این اداره کل قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟