اجتماعی

همبستگی و اتحاد برای رسیدن به حداقل های جامعه کارگری

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان تغییر در سیاست ها و ریل گذاری در این حوزه را مهم دانست و گفت: ضروری است برای رسیدن به حداقل های جامعه کارگری همبستگی و اتحاد داشت.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،اصغر نجاری، امروز (29آبان1402) همزمان با سالروز تصویب قانون کار، در جمع اعضای هیئت اجرایی و شرکت کنندگان جامعه کارگری استان در محل خانه کارگر، با اشاره به اهمیت نیازمندی کارگران به پشتوانه های رسانه ای و دولتی دراین شرایط، اظهار داشت: نادیده گرفتن قوانین در خصوص افزایش سن بازنشستگی، عدم همسان سازی، عدم شفافیت در پرداخت حق و حقوق قانونی و بیمه های تکمیلی بازنشستگان را خانه کارگر بعنوان یک تشکل صنفی محکوم می کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان، با بیان اینکه کارگران نقش موثر در راستای آگاهی از حق و حقوق شهروندی و قانون کار در جامعه دارند، ادامه داد: تصمیمات دولت و مجلس ناشی از بی توجهی به حق و حقوق کارگران در کشور است و عدم همبستگی کارگران نیز به این موارد دامن می زند.

وی، با اشاره به اهمیت برگزاری پر شور سالروز قانون کار توسط خود مجموعه های کارگری با توجه به وجود تورم بالا و یا عدم اجرای قوانین کار و تضاد های آماری اعلام شده از طریق مسئولین و متولیان در جامعه، تصریح کرد: رسیدگی به عدم شفافیت در صندوق ها، بی قانونی در مباحث معیشت جامعه کارگری در کشور خواسته این تشکل است.

نجاری، با اشاره به ایجاد زمینه های رانت در دولت در حوزه های مختلف، افزود: توجه و حل معضلات کارگری در این شرایط در کشور خیلی مهم است.

این مسئول در حوزه کارگری استان، با بیان اینکه اجرای قانون کار برای ایجاد انگیزه نیروی انسانی فعال در واحد های تولیدی استان با هدف افزایش جذب افراد در این واحدها مهم و اساسی است، ادامه داد: تعریف جایگاهها برای افراد و کارفرمایان در اجرای قوانین کار نیز حائز اهمیت است.

دبیر اجرایی خانه کار گر استان زنجان، ایجاد و افزایش انگیزه را در کارگران مهمترین و اصلی ترین عامل در توسعه اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشور و استان، دانست و تاکید کرد: مشارکت دادن همه افراد در امور تولیدی نقش اساسی دارد.

به گفته دبیر اجرایی خانه کارگر استان زنجان در حال حاضر نیرو های فعال و تکنسین های تخصصی رغبتی برای کار در واحد های تولیدی استان ندارند که علل و عوامل این بی رغبتی باید بررسی، آسیب شناسی و رفع شود.

نجاری، با بیان اینکه مدیران کار نابلد، ناکار آمد و بدون تعهد باعث هرج و مرج در جامعه ایران و استان شده اند، افزود: ورود کارگران افغانی به واحد های تولید لطمه ی بزرگی به حوزه کارگران بومی وارد کرده است.

وی، یادآوری ضعف ها و ناکارآمدی و سوء مدیریت ها را در استان حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: در بازدید های مدیران و مسئولین استانی به جای کارگران همواره کارفرمایان منتفع هستند.

وی، تاکید کرد: کارگران در زمینه های مختلف از یاد رفته اند.

نجاری، بزرگترین پشتوانه حاکمیت را مردم و کارگران واحد های تولیدی که باعث رشد اقتصادی هستند برشمرد و گفت: روسای کارگری در حوزه رفع مشکلات کارگری همکاری و مساعدت نمی کنند.

وی، با بیان اینکه در حال حاضر تا زمانی که خود کارگران برای حل مشکلات خود اقدام نکنند، هر روز قوانین جدید به ضرر کارگران تصویب خواهد شد، تصریح کرد: جامعه بازنشستگان و کارگری استان بعد از سن بازنشستگی بنا به نیاز های که دارند همگی در حال کارگری در حوزه های مختلف استان هستند.

وی، در پایان تغییر در سیاست ها و ریل گذاری در این حوزه را مهم دانست و اضافه کرد: ضروری است برای رسیدن به حداقل های جامعه کارگری همبستگی و اتحاد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟