فناوری اطلاعات

هوشمند‌ سازی 50 پست زمینی توزیع نیروی برق استان زنجان توسط جهاد دانشگاهی زنجان

مدیر مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی استان زنجان گفت: در راستای تحقق شعار سال و همچنین در ادامه فعالیت‌های تخصصی این مرکز، قرارداد هوشمندسازی 50 پست زمینی توزیع برق، مابین جهاددانشگاهی زنجان و شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،سعید اسمعیلی اظهار کرد: در راستای استفاده از توانمندی‌های پژوهشی و فنی جهاددانشگاهی در جهت رفع نیازهای فناوارنه شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان به ویژه در حوزه هوشمندسازی پست‌های زمینی توزیع نیروی برق از طریق اختصاصی‌سازی پلتفرم بومی «پایش و کنترل پارامترهای محیطی ICMS»، قرارداد هوشمندسازی 50پست زمینی توزیع نیروی برق مابین جهاد دانشگاهی زنجان و شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان منعقد شد.

وی افزود: در این پروژه کنترل جامع تردد و دسترسی گروه‌های کاربری (پرسنل، پیمانکاران، ناظران و …) به صورت آنلاین، پایش پارامترهای تخصصی پست‌های زمینی توزیع نیروی برق در حوزه تامین امنیت پست‌ها، ایجاد ارتباط با سایر سامانه‌های موجود در شرکت توزیع نیروی برق استان نظیر نرم‌افزار حوادث، MDM، فراب مورد توجه قرار گرفته است.

اسمعیلی عنوان کرد: ICMS سامانه‌ای هوشمند، متمرکز است که توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی زنجان طراحی و توسعه‌یافته است. این سامانه با رعایت استانداردها و الزامات امنیتی و قرارگیری اماکن حساس پارامترهای تخصصی موردنیاز را به صورت برخط پایش و اطلاعات کاربردی از عملکرد تجهیزات و همچنین وقوع شرایط بحرانی را ارائه می‌کند. از دیگر امکانات این سامانه مدیریت هوشمند دسترسی افراد به اماکن تحت یک شبکه جامع و امن است.

مدیر مرکز خدمات تخصصی ICT جهاد دانشگاهی زنجان تصریح کرد: از این سامانه برای هوشمند سازی ایستگاه‌های تقلیل فشار و حفاظت کاتدی شرکت گاز استان زنجان، ایستگاه‌های انتقال گاز شرکت ملی گاز ایران (منطقه 7) و همچنین تعدادی از ایستگاه‌های شرکت گاز استان چهار محال‌ و‌ بختیاری نیز استفاده شده و در مجموع تاکنون بیش از 330 نقطه در کشور به این سامانه مجهز شده‌اند.

وی به حضور این مرکز در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق تهران اشاره کرد و گفت: از دیگر برنامه‌های این مرکز برای توسعه فعالیت‌های پژوهشی و توسعه دامنه فروش محصولات متنوع شامل سامانه‌های ICMS، مدیریت هوشمند ناوگان، دیتالاگرهای پرتابل، کنترل زنجیره دما و … به سراسر کشور از طریق استفاده از ظرفیت‌های همکاری‌های بین‌واحدی جهاد دانشگاهی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا