اقتصادی

آسفالت ریزی معابر 278 روستای استان با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان در دو سال گذشته

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  با بیان اینکه، در طول دو سال گذشته، به معابر278 روستای استان به میزان 10750000 مترمربع با مشارکت دهیاری آسفالت ریزی صورت گرفته،اظهار کرد: برای این پروژه ها اعتباری حدود 300 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه، در سال گذشته، کل اعتبار ریالی 66 میلیارد و 400میلیون تومان بوده و 660هزار متر مربع اجرای آسفالت معابر در 176 روستا انجام گرفته است، گفت: تناژ قیر مورد استفاده نیز 6 هزار و 640 تن بوده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان ادامه داد:در سال جاری تا به امروز نیز سهمیه 52میلیارد تومانی به استان اعلام شده و منتظر باز شدن سامانه برای تخصیص اعتبار و تناژ قیر رایگان هستیم .

وی یادآور شد: پس از تخصیص قیر رایگان اوایل سال آینده اقدامات انجام و تا قبل از مهر ماه سال پیشرو اقدامات به اتمام می‌رسد.

خواجه ای بهسازی معابر شاخص زیست محیطی روستاها، بهبود عبور و مرور، ارتقاء شاخص‌های بهداشتی و برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی را از اولویت های مهم این نهاد در راستای توسعه روستاها دانست و افزود: تامین قیر رایگان موجب رونق فعالیت‌ها و پروژه‌های عمرانی، تسریع آسفالت راه‌های روستایی، نوسازی شبکه معابر روستایی و شهری،احداث، بازسازی و ترمیم جاده‌ها و در نهایت افزایش رفاه مردم می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان ،اجرای 379 پروژه طرح هادی روستایی ، تهیه و بازنگری طرح هادی در 258 روستا،اجرای 299 پروژه سرمایه گذاری و توسعه کسب و کاردر روستاها با هدف اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی و ارائه پاسخ استعلام در پنجره واحد زمین به تعداد 20224 فقره ،ایجاد 991 فرصت شغلی در روستاهای استان و اعطای 960 میلیارد ریال تسهیلات،برای متقاضیان اشتغالزایی از برخی اقدامات بنیاد مسکن درسال های اخیر در حوزه عمران روستایی دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟