دسته‌بندی نشده

آغاز اجرای طرح فجرانه کالا برگ الکترونیکی در زنجان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: مرحله جدید طرح کالا برگ الکترونیکی با عنوان "طرح فجرانه" در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی استان در دهه مبارک فجر آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،طیب جعفری اظهار داشت: همه خانوار دهکهای اول تا هفتم، 2میلیون و 200 هزار ریال اعتبار برای خرید 11 قلم کالا برگی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: در این طرح یک سبد 11 قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامینهای لازم برای هر فرد) منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران(با قیمتهای مبنا سال ۱۴۰۱ انتخاب شده است.

این مسئول گفت: ما به التفاوت قیمت سبد مبنا سال 1401با قیمت روز 1402از محل یارانه جدید دولت تامین می شود، بدین صورت که قیمت روز سبد مشتمل بر 11قلم هفت میلیون و 437هزار و 500ریال است که خانوار دهکهای اول تا هفتم در صورت خرید بسته می بایست قیمت سال 1401را به مبلغ پنج میلیون و 233هزار ریال را از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ 2میلیون و 204هزار و 500ریال را از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود.

جعفری اظهار کرد: اعتبار جدید 2 میلیون و 200هزار ریالی علاوه بر یارانه فعلی بوده و خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا یارانه نقدی خود را به صورت ماهانه دریافت خواهند کرد.

وی افزود: مبلغ حمایتی دولت به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می شود.

جعفری گفت: دهک های یک تا هفت مشمول اعتبار جدید هستند و یارانه بگیران این دهک ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره مندی از این حمایت تشویقی اقدام نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون پایانه‌های فروش کالابرگ الکترونیکی در بیش از هزار فروشگاه خُرد و 134شعبه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح استان فعال شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟