آخرین اخبارورزشی

مسابقات نجات غریق شمالغرب کشور به میزبانی زنجان برگزار می شود

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی از مسابقات نجات غریق شمالغرب کشور به میزبانی زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،مهدی حیدری در مجمع عمومی سالیانه هیات نجات غریق و غواصی استان با بیان اینکه طبق گزارش‌های اعلام شده، تابستان سال گذشته میزان غرق شدگی در سواحل گیلان و مازندران به ترتیب کاهش 73 درصدی و 50درصدی داشته است افزود: تلاش می‌کنیم با اقدامات پیشگیرانه این روند در تابستان امسال نیز نمود بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه به دستور رئیس جمهور از محل اعتبارات ستاد بحران بودجه ای برای پرداخت حقوق ناجیان اختصاص یافت اضافه کرد: علاوه بر افزایش حقوق ناجیان در سواحل شمال و جنوب کشور، پرداختی ها نیز به موقع شده است.

این مسوول در خصوص برگزاری دوره‌های غواصی نیز خاطرنشان کرد: طبق ساز و کارهای فراهم شده دوره‌های نجات غریق در قالب کلوپ برگزار می‌شود و خارج از آن غیرقانونی است.

حیدری، با بیان اینکه هماهنگی مربیان و مدرسان غواصی برای برگزاری چنین دوره‌هایی از سوی فدراسیون به حداقل کاهش یافته است، افزود: این کار توسط هیات های استانی انجام می گیرد.

حیدری به فعالیت‌های ناجیان در تعطیلات نوروز سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: طی این مدت ناجیان غریق در سراسر کشور به خصوص استان‌های خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، مازندران و گیلان فعال بودند.

وی درخصوص برنامه های این فدراسیون در استان خوزستان و در حوزه نجات غریق و جلوگیری از بروز حوادث جانی در نوروز امسال گفت: خوشبختانه با عملکرد خوب ناجیان هفته اول تعطیلات نوروزی در خوزستان مورد غرق شدگی نداشتیم اما در هفته دوم مواردی گزارش شد که خارج از مدیریت بوده است.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با بیان اینکه آموزش از مولفه‌های های مهم این فدراسیون است اضافه کرد: طی 2 دهه اخیر وابستگی هایی در آموزش، وجود داشت اما امروزه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های های اساتید دانشگاهی و متولیان دیگر اتفاقات خوبی در این بخش رخ داده است.

این مسئول ادامه داد: هم اکنون استانداردترین روش های غریق نجات توسط ناجیان مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که نجات جان انسان‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی کسب مقام سوم آموزشی هیات نجات غریق و غواصی استان زنجان در کشور را یادآور شد و گفت: بر این اساس مسابقات نجات غریق شمالغرب کشور به میزبانی این استان برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟