دسته‌بندی نشده

قدردانی اهالی منطقه دهخدا در پی تعیین تکلیف شدن قبرستان متروکه

قدردانی اهالی منطقه دهخدا در پی تعیین تکلیف شدن قبرستان متروکه این منطقه از مسئولان به ویژه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین ،در پی تعیین تکلیف شدن قبرستان متروکه دهخدا در جلسه که مورخ 17 اردیبهشت سال جاری که با حضور مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی،حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان،علیرضا فیروزفر شهردار زنجان برگزار شد جمعی از ساکنان این محله با حضور در اداره اوقاف مراتب تشکر و قدر دانی خود را اعلام کردند که پس از سالها نگاه ویژه ای به این محله قدیمی شهر شده است.

طبق گفته ساکنان با توجه به اینکه بیش از 60 سال است که در قبرستان متروکه دهخدا تدفینی صورت نگرفته است و این قبرستان تبدیل به محل تجمع معتادان و خرید و فروش مواد مخدر شده است.

طبق گفته اهالی محل مردم از شرایط موجود این محل، که نبود بهداشت، تجمع معتادان ، نبود ایمنی و….بسیار ناراحت هستند.

گفتنی است این زمین در اواخر دوره قاجار در بیرون از دروازه های شهر واقع بود و تحت مالکیت شخصی به نام کربلایی علی نقطه بندی قرار داشت که در این دوره توسط ایشان وقف دفن اموات مسلمین شد که تا اواسط دهه 50 شمسی این امر ادامه داشت.

این قبرستان در این سالها با توجه به توسعه و گسترش شهر و احداث خانه های مسکونی در اطراف آن به محدوده شهری داخل و فرایند دفن در آن متوقف شد و از آن زمان تاکنون نیز همینگونه مانده است.

با توجه به توقف دفن و متروکه ماندن این قبرستان و واقع شدن در منطقه پرجمعیت دهخدا، مجموع این موارد برخی مشکلات بهداشتی و ایمنی را برای اهالی محل به وجود آورده است که اوقاف و شهرداری درصدد هستند با توافق جامع، ضمن حفظ حقوق موقوفه، وضعیت این زمین را تعیین تکلیف کنند تا رضایت و آسایش مردم محل تامین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟