دسته‌بندی نشده

زردچوبه های فله ای از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند

نتایج حاصل از ارزیابی انطباق زردچوبه موجود در سطح بازار نشان داد که بالاترین میزان عدم انطباق، مربوط به زردچوبه های بسته بندی نشده (فله) است.

به گزارش پایگاه خبری زنجان ورزشی آنلاین،براساس گزارشات واصله مبنی بر عرضه فرآورده زردچوبه‌ فاقد اصالت در سطح عرضه کشور، نسبت به بررسی وضعیت فراورده زردچوبه بسته‌بندی شده و فله‌ از محل عرضه و توزیع استان‌های مختلف کشور اقدام شد.

براساس این گزارش؛ نمونه‌ها براساس استاندارد ملی ایران شماره 252 با عنوان «ویژگی‌های زردچوبه درسته و سائیده(گرد)» در آزمایشگاه های تایید صلاحیت شده سازمان مورد آزمون قرار گرفتند و نتایج آزمون بالاترین میزان عدم انطباق را در  زردچوبه های بسته بندی نشده ( فله) نشان داد.

از آنجا که شدت رنگ دهی فرآورده زردچوبه به میزان کورکومینوئیدهای موجود در آن به عنوان یکی از شاخص های اصالت سنجی و کیفیت ارتباط مستقیم دارد، بنابراین بطور کلی بر مبنای نتایج حاصله می‌توان اظهار کرد که زردچوبه های فاقد بسته بندی (فله) موجود در سطح عرضه کشور از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست.

ضمن توصیه به شهروندان برای استفاده از زردچوبه بسته بندی شده؛ یادآور می شود؛ با ارسال کد ده رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد به سامانه پیامکی 10001517 از اصالت و اعتبار نشان استاندارد ملی ایران، اطمینان حاصل نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟